NOVEMBER / 2022 LIST OF ELECTIONS

ADAIR
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY ASSESSOR
TERESA TURNER, REPUBLICAN
TERESA TRACY SIMS, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 1
CHARLES BOECHER, REPUBLICAN
CHRIS BRUNER, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


ALFALFA
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


ATOKA
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 1
JESSE DUNLAP, REPUBLICAN
EMMETT WILSON, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

ATOKA COUNTY QUESTIONS
PROPOSITION

ROCK CREEK PUBLIC SCHOOLS
PROPOSITION

Return to top


BEAVER
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

JUDICIAL OFFICERS

ASSOCIATE DISTRICT JUDGE - BEAVER COUNTY
ABBY M. CASH
RYAN D. REDDICK

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


BECKHAM
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


BLAINE
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY ASSESSOR
MISTY KITSON, REPUBLICAN
DONNA BOOGIE BELL, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 1
DARRYL HICKS, REPUBLICAN
JUSTIN CHAPMAN, DEMOCRAT

JUDICIAL OFFICERS

ASSOCIATE DISTRICT JUDGE - BLAINE COUNTY
ALLISON LAFFERTY
JENNA BROWN

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

TOWN OF CANTON
PROPOSITION NO. 1
PROPOSITION NO. 2

Return to top


BRYAN
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 1
SCOTT GOAD, REPUBLICAN
KEVIN CARTER, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

ROCK CREEK PUBLIC SCHOOLS
PROPOSITION

Return to top


CADDO
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 3
RICKY SCHUERMANN, REPUBLICAN
ROBERT WEAVER, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

TOWN OF APACHE
PROPOSITION

Return to top


CANADIAN
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 05
STEPHANIE BICE, REPUBLICAN
JOSHUA HARRIS-TILL, DEMOCRAT
DAVID K. FROSCH, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE SENATOR - DISTRICT 22
KRISTEN THOMPSON, REPUBLICAN
BLAKE AGUIRRE, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 41
DENISE CROSSWHITE HADER, REPUBLICAN
MIKE BOCKUS, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 43
JAY W. STEAGALL, REPUBLICAN
CASSIE KINET, INDEPENDENT

JUDICIAL OFFICERS

ASSOCIATE DISTRICT JUDGE - CANADIAN COUNTY
RACHEL BUSSETT
BOB HUGHEY

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

CITY OF EL RENO

MAYOR
PHILLIP CHURCH
STEVE JENSEN

COUNCILMEMBER - COUNCILMEMBER WARD 3
KEVIN MARR
DAVID W BLACK

TOWN OF UNION CITY
PROPOSITION

Return to top


CARTER
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 04
TOM COLE, REPUBLICAN
MARY BRANNON, DEMOCRAT

JUDICIAL OFFICERS

ASSOCIATE DISTRICT JUDGE - CARTER COUNTY
RYAN G. HUNNICUTT
THOMAS K. BALDWIN

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

CITY OF HEALDTON
PROPOSITION

Return to top


CHEROKEE
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 4
BOB ED CULVER, REPUBLICAN
CHARLES R. ARNALL, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 1
MITCH STERLING, REPUBLICAN
BOBBY CUB WHITEWATER, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


CHOCTAW
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 1
JIM BOB SULLIVAN, REPUBLICAN
ARGUS LINDSEY, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 3
ROY DEAN SCOTT, REPUBLICAN
JEFF HILL, DEMOCRAT

JUDICIAL OFFICERS

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 17, OFFICE 1
EMILY MAXWELL HERRON
JOHNNY S. LOARD

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


CIMARRON
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 1
STUART HUTCHISON, REPUBLICAN
DANNY BASS, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


CLEVELAND
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 04
TOM COLE, REPUBLICAN
MARY BRANNON, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 42
CINDY ROE, REPUBLICAN
STEVE JARMAN, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 44
RJ HARRIS, REPUBLICAN
JARED DECK, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 45
TERESA STERLING, REPUBLICAN
ANNIE MENZ, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 46
KENDRA WESSON, REPUBLICAN
JACOB ROSECRANTS, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 90
JON ECHOLS, REPUBLICAN
NANA ABRAM DANKWA, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 95
MAX WOLFLEY, REPUBLICAN
TEGAN MALONE, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 1
ROD CLEVELAND, REPUBLICAN
MATT PEACOCK, INDEPENDENT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 3
RUSTY GRISSOM, REPUBLICAN
MO VAUGHN, DEMOCRAT

JUDICIAL OFFICERS

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 21, OFFICE 1
MICHAEL DAVID TUPPER
PATRICK CROWE

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

CITY OF MOORE
PROPOSITION

LITTLE AXE FIRE PROTECTION #70

BOARD MEMBER - MEMBER OF THE BOARD OF DIRECTORS
JENEENA PALMS
SAMUEL D WASSON

Return to top


COAL
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 1
JON FORTNER, REPUBLICAN
JAMES HORTON, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 3
KRISTEN DAVIDSON, REPUBLICAN
KELLY CAMPBELL, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

CITY OF COALGATE
PROPOSITION, PROPOSED CITY CHARTER AMENDMENT SECTION 1

Return to top


COMANCHE
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 04
TOM COLE, REPUBLICAN
MARY BRANNON, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE SENATOR - DISTRICT 32
JOHN MICHAEL MONTGOMERY, REPUBLICAN
JOHNNY JERNIGAN, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 63
TREY CALDWELL, REPUBLICAN
SHYKIRA M. SMITH, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 64
RANDE WORTHEN, REPUBLICAN
KYLE EMMETT MERAZ, DEMOCRAT
ZACHARY A. WALLS, INDEPENDENT

JUDICIAL OFFICERS

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 5, OFFICE 2
G. BRENT RUSSELL
BOBBY LEWIS

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 5, OFFICE 3
NEIL WEST
JAY WALKER

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 5, OFFICE 4
SCOTT MEADERS
BRAD COX

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


COTTON
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 04
TOM COLE, REPUBLICAN
MARY BRANNON, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 63
TREY CALDWELL, REPUBLICAN
SHYKIRA M. SMITH, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 1
MIKE WOODS, REPUBLICAN
EDWARD H. ESCHITI, DEMOCRAT

JUDICIAL OFFICERS

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 5, OFFICE 2
G. BRENT RUSSELL
BOBBY LEWIS

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 5, OFFICE 3
NEIL WEST
JAY WALKER

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 5, OFFICE 4
SCOTT MEADERS
BRAD COX

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


CRAIG
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 7
STEVE BASHORE, REPUBLICAN
JASON A SPENCE, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 1
JOEL TODD TAYLOR, REPUBLICAN
LOWELL WALKER, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 3
TRENTON LANGLEY, REPUBLICAN
DAN PEETOOM, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


CREEK
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 01
KEVIN HERN, REPUBLICAN
ADAM MARTIN, DEMOCRAT
EVELYN L. ROGERS, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 35
TY D. BURNS, REPUBLICAN
SAM JENNINGS, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

CITY OF OILTON
PROPOSITION NO. 1
PROPOSITION NO. 2

Return to top


CUSTER
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


DELAWARE
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 7
STEVE BASHORE, REPUBLICAN
JASON A SPENCE, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 3
DAVID BECK, REPUBLICAN
CHARLIE SMITH, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


DEWEY
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 1
DILLON BERRY, REPUBLICAN
STACY KING, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


ELLIS
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 3
BLAKE SUTHERS, REPUBLICAN
JIMMY L. COLLINS, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


GARFIELD
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 40
CHAD CALDWELL, REPUBLICAN
NICHOLAS PAYNE, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

TOWN OF WAUKOMIS
PROPOSITION

Return to top


GARVIN
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 04
TOM COLE, REPUBLICAN
MARY BRANNON, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 42
CINDY ROE, REPUBLICAN
STEVE JARMAN, DEMOCRAT

JUDICIAL OFFICERS

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 21, OFFICE 1
MICHAEL DAVID TUPPER
PATRICK CROWE

ASSOCIATE DISTRICT JUDGE - GARVIN COUNTY
LAURA McCLAIN
STEVE KENDALL

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


GRADY
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 04
TOM COLE, REPUBLICAN
MARY BRANNON, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


GRANT
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


GREER
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


HARMON
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

HARMON COUNTY QUESTIONS
PROPOSITION NO. 1
PROPOSITION NO. 2

Return to top


HARPER
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


HASKELL
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY TREASURER
HOLLY R HINTON, REPUBLICAN
GAYLA ORR, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


HUGHES
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 1
DWIGHT H BARNETT, REPUBLICAN
BARRY D. WOOD, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


JACKSON
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 3
RHET JOHNSON, REPUBLICAN
ALEX WHITE, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

CITY OF ALTUS

COUNCILMEMBER - COUNCILMEMBER, WARD NO. 4 (Unexpired Term)
CJ MORRIS
WILLIAM MICKLEY
CHRISTINA WALLACE
MATTHEW MEDLOCK
BRODIE BUTCHEE
RANDY L. KAY II
MELISSA TUTTLE
CRYSTAL M. WILSON

TOWN OF HEADRICK
PROPOSITION

Return to top


JEFFERSON
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 04
TOM COLE, REPUBLICAN
MARY BRANNON, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 3
MICAL DELANEY, REPUBLICAN
RICKY MARTIN, DEMOCRAT

JUDICIAL OFFICERS

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 5, OFFICE 2
G. BRENT RUSSELL
BOBBY LEWIS

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 5, OFFICE 3
NEIL WEST
JAY WALKER

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 5, OFFICE 4
SCOTT MEADERS
BRAD COX

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


JOHNSTON
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

TISHOMINGO PUBLIC SCHOOLS

BOARD MEMBER - OFFICE NO. 1 (Unexpired Term)
DAKOTA COLE
LUKE HOLMES

Return to top


KAY
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

KAY COUNTY QUESTIONS
PROPOSITION

Return to top


KINGFISHER
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 41
DENISE CROSSWHITE HADER, REPUBLICAN
MIKE BOCKUS, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


KIOWA
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 63
TREY CALDWELL, REPUBLICAN
SHYKIRA M. SMITH, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

TOWN OF GOTEBO
PROPOSITION

Return to top


LATIMER
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 3
RODGER KIMBLE, REPUBLICAN
BRIAN BELL, DEMOCRAT

JUDICIAL OFFICERS

ASSOCIATE DISTRICT JUDGE - LATIMER COUNTY
JANICE KAY SKIMBO
MEG NICHOLSON

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

LATIMER COUNTY QUESTIONS
PROPOSITION

Return to top


LEFLORE
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 3
JAMIE OLIVER, REPUBLICAN
AARON QUEEN, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

TOWN OF ARKOMA
PROPOSITION

Return to top


LINCOLN
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 05
STEPHANIE BICE, REPUBLICAN
JOSHUA HARRIS-TILL, DEMOCRAT
DAVID K. FROSCH, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE SENATOR - DISTRICT 28
GRANT GREEN, REPUBLICAN
KAREN RACKLEY, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 1
WILL FINE, REPUBLICAN
EARL GLENN, DEMOCRAT

JUDICIAL OFFICERS

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 23, OFFICE 1
TRACI L SODERSTROM
JOE DOBRY

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

SOUTHWEST LIN. CO. FIRE #1

BOARD MEMBER - MEMBER OF THE BOARD OF DIRECTORS
ROYCE RAMEY
ERICK McCLURE
CHANDRA WELT

Return to top


LOGAN
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 05
STEPHANIE BICE, REPUBLICAN
JOSHUA HARRIS-TILL, DEMOCRAT
DAVID K. FROSCH, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE SENATOR - DISTRICT 28
GRANT GREEN, REPUBLICAN
KAREN RACKLEY, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 41
DENISE CROSSWHITE HADER, REPUBLICAN
MIKE BOCKUS, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

LOGAN COUNTY (DEER CREEK FPD)
PROPOSITION

Return to top


LOVE
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 04
TOM COLE, REPUBLICAN
MARY BRANNON, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


MCCLAIN
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 04
TOM COLE, REPUBLICAN
MARY BRANNON, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 42
CINDY ROE, REPUBLICAN
STEVE JARMAN, DEMOCRAT

JUDICIAL OFFICERS

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 21, OFFICE 1
MICHAEL DAVID TUPPER
PATRICK CROWE

ASSOCIATE DISTRICT JUDGE - McCLAIN COUNTY
WILLIAM DEVERAUX, JR.
CHARLES N. GRAY

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


MCCURTAIN
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY ASSESSOR
BRUCE SHORT, REPUBLICAN
STAN LYLES, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 3
ROBERT H. BECK, REPUBLICAN
RB RONNIE BECK, DEMOCRAT

JUDICIAL OFFICERS

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 17, OFFICE 1
EMILY MAXWELL HERRON
JOHNNY S. LOARD

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

MCCURTAIN COUNTY QUESTIONS
PROPOSITION

BATTIEST PUBLIC SCHOOLS
PROPOSITION

MCCURTAIN COUNTY (HOCHATOWN)
PROPOSITION

Return to top


MCINTOSH
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 13
NEIL HAYS, REPUBLICAN
JIMMY W. HALEY, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 1
JAMES PUDDIN CURTIS, REPUBLICAN
LOYAL DEAN TAYLOR, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 3
BOBBY ZIEGLER, REPUBLICAN
CHIP COLLINS, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

CITY OF EUFAULA
PROPOSITION

Return to top


MAJOR
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


MARSHALL
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY ASSESSOR
KYLEIGH WESCOTT, REPUBLICAN
KELLY DENNIS, INDEPENDENT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


MAYES
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY TREASURER
BOBBIE MARTIN, REPUBLICAN
PRECIOUS BAILEY, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 3
RANDY PIERCE, REPUBLICAN
CARDEA BLUE, INDEPENDENT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

MAYES COUNTY QUESTIONS
PROPOSITION NO. 1
PROPOSITION NO. 2

Return to top


MURRAY
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 04
TOM COLE, REPUBLICAN
MARY BRANNON, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


MUSKOGEE
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 13
NEIL HAYS, REPUBLICAN
JIMMY W. HALEY, DEMOCRAT

JUDICIAL OFFICERS

ASSOCIATE DISTRICT JUDGE - MUSKOGEE COUNTY
CHAD LOCKE
ORVIL LOGE

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


NOBLE
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 35
TY D. BURNS, REPUBLICAN
SAM JENNINGS, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


NOWATA
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 1
PAUL CRUPPER, REPUBLICAN
BURKE LaRUE, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


OKFUSKEE
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

CITY OF OKMULGEE
PROPOSITION

Return to top


OKLAHOMA
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 04
TOM COLE, REPUBLICAN
MARY BRANNON, DEMOCRAT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 05
STEPHANIE BICE, REPUBLICAN
JOSHUA HARRIS-TILL, DEMOCRAT
DAVID K. FROSCH, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

DISTRICT ATTORNEY - DISTRICT 7
KEVIN CALVEY, REPUBLICAN
VICKI BEHENNA, DEMOCRAT

STATE SENATOR - DISTRICT 22
KRISTEN THOMPSON, REPUBLICAN
BLAKE AGUIRRE, DEMOCRAT

STATE SENATOR - DISTRICT 28
GRANT GREEN, REPUBLICAN
KAREN RACKLEY, DEMOCRAT

STATE SENATOR - DISTRICT 30
LORI CALLAHAN, REPUBLICAN
JULIA KIRT, DEMOCRAT

STATE SENATOR - DISTRICT 40
MARIAM DALY, REPUBLICAN
CARRI HICKS, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 41
DENISE CROSSWHITE HADER, REPUBLICAN
MIKE BOCKUS, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 83
ERIC ROBERTS, REPUBLICAN
GREG CLYDE, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 84
TAMMY WEST, REPUBLICAN
JEREMY LAMB, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 85
DONNA RICE-JOHNSON, REPUBLICAN
CYNDI MUNSON, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 87
GLORIA A. BANISTER, REPUBLICAN
ELLYN HEFNER, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 88
MAUREE TURNER, DEMOCRAT
JED GREEN, INDEPENDENT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 90
JON ECHOLS, REPUBLICAN
NANA ABRAM DANKWA, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 95
MAX WOLFLEY, REPUBLICAN
TEGAN MALONE, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 97
LISA JANLOO, REPUBLICAN
JASON LOWE, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 100
MARILYN STARK, REPUBLICAN
CHAUNTÉ GILMORE, DEMOCRAT

COUNTY ASSESSOR
LARRY STEIN, REPUBLICAN
NICK SINGER, DEMOCRAT

COUNTY TREASURER
FORREST BUTCH FREEMAN, REPUBLICAN
BRANDON KIRKPATRICK, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 1
WILLARD LINZY, REPUBLICAN
CARRIE BLUMERT, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 3
MYLES DAVIDSON, REPUBLICAN
CATHY CUMMINGS, DEMOCRAT

JUDICIAL OFFICERS

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 7, OFFICE 14
KATHRYN RUTH SAVAGE
JAMES SIDERIAS

ASSOCIATE DISTRICT JUDGE - OKLAHOMA COUNTY
ANGELA SINGLETON
RICHARD W. KIRBY

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

CITY OF EDMOND
PROPOSITION

OKLAHOMA CITY PUBLIC SCHOOLS
PROPOSITION NO. 1
PROPOSITION NO. 2

Return to top


OKMULGEE
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY TREASURER
LINDSAY BUNCH, REPUBLICAN
VONNA LAMPKINS, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 3
MICHAEL WALLACE, REPUBLICAN
DAN ARTUSSEE, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

CITY OF OKMULGEE
PROPOSITION

Return to top


OSAGE
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 35
TY D. BURNS, REPUBLICAN
SAM JENNINGS, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 66
CLAY STAIRES, REPUBLICAN
JAMES DAVID RANKIN, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 1
EVERETT PIPER, REPUBLICAN
THOMAS A TRUMBLY, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 3
CHARLIE CARTWRIGHT, REPUBLICAN
JOE WILLIAMS, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

CITY OF BARTLESVILLE

COUNCILMEMBER - COUNCILMEMBER WARD 4
JOHN MAPLES
BILLIE L ROANE

Return to top


OTTAWA
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 7
STEVE BASHORE, REPUBLICAN
JASON A SPENCE, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 2 (Unexpired Term)
LARRY McELHANEY, REPUBLICAN
CODY BRECHEISEN, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


PAWNEE
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 35
TY D. BURNS, REPUBLICAN
SAM JENNINGS, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 1
RONNIE WEAVER, REPUBLICAN
JEANA FARRAR, DEMOCRAT

JUDICIAL OFFICERS

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 14, OFFICE 12
KEVIN GRAY
TANYA N. WILSON

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

PAWNEE COUNTY QUESTIONS
PROPOSITION

Return to top


PAYNE
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 34
MICHAEL BAUGHMAN, REPUBLICAN
TRISH RANSON, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 35
TY D. BURNS, REPUBLICAN
SAM JENNINGS, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


PITTSBURG
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

CITY OF HAILEYVILLE
PROPOSITION

CITY OF HARTSHORNE
PROPOSITION

Return to top


PONTOTOC
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 04
TOM COLE, REPUBLICAN
MARY BRANNON, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


POTTAWATOMIE
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 05
STEPHANIE BICE, REPUBLICAN
JOSHUA HARRIS-TILL, DEMOCRAT
DAVID K. FROSCH, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE SENATOR - DISTRICT 28
GRANT GREEN, REPUBLICAN
KAREN RACKLEY, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 26
DELL KERBS, REPUBLICAN
GREGORY HARDIN, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 3
ABBIGALE THOMPSON, REPUBLICAN
EDDIE STACKHOUSE, DEMOCRAT

JUDICIAL OFFICERS

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 23, OFFICE 1
TRACI L SODERSTROM
JOE DOBRY

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


PUSHMATAHA
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

JUDICIAL OFFICERS

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 17, OFFICE 1
EMILY MAXWELL HERRON
JOHNNY S. LOARD

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

BATTIEST PUBLIC SCHOOLS
PROPOSITION

Return to top


ROGER MILLS
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


ROGERS
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 01
KEVIN HERN, REPUBLICAN
ADAM MARTIN, DEMOCRAT
EVELYN L. ROGERS, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE SENATOR - DISTRICT 2
ALLY SEIFRIED, REPUBLICAN
JENNIFER A. ESAU, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 9
MARK PAUL LEPAK, REPUBLICAN
ANN MARIE KENNEDY, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 23
TERRY O'DONNELL, REPUBLICAN
SUSAN CARLE YOUNG, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

CITY OF COLLINSVILLE
PROPOSITION

CITY OF TULSA

COUNCILMEMBER - COUNCIL DISTRICT 6
CHRISTIAN BENGEL
CONNIE DODSON

VERDIGRIS FIRE

BOARD MEMBER - MEMBER OF THE BOARD OF DIRECTORS
ROBERT D. COX
ANDY B. COOK

Return to top


SEMINOLE
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 05
STEPHANIE BICE, REPUBLICAN
JOSHUA HARRIS-TILL, DEMOCRAT
DAVID K. FROSCH, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE SENATOR - DISTRICT 28
GRANT GREEN, REPUBLICAN
KAREN RACKLEY, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


SEQUOYAH
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


STEPHENS
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 04
TOM COLE, REPUBLICAN
MARY BRANNON, DEMOCRAT

JUDICIAL OFFICERS

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 5, OFFICE 2
G. BRENT RUSSELL
BOBBY LEWIS

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 5, OFFICE 3
NEIL WEST
JAY WALKER

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 5, OFFICE 4
SCOTT MEADERS
BRAD COX

ASSOCIATE DISTRICT JUDGE - STEPHENS COUNTY
ANTHONY SYKES
LAWRENCE M. WHEELER

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


TEXAS
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY ASSESSOR
JUDYTH CAMPBELL, REPUBLICAN
DANIELLE COLLINS, INDEPENDENT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


TILLMAN
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 04
TOM COLE, REPUBLICAN
MARY BRANNON, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 63
TREY CALDWELL, REPUBLICAN
SHYKIRA M. SMITH, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 1
ROGER HOOVER, REPUBLICAN
GREG PETTY, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


TULSA
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 01
KEVIN HERN, REPUBLICAN
ADAM MARTIN, DEMOCRAT
EVELYN L. ROGERS, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE SENATOR - DISTRICT 2
ALLY SEIFRIED, REPUBLICAN
JENNIFER A. ESAU, DEMOCRAT

STATE SENATOR - DISTRICT 34
DANA PRIETO, REPUBLICAN
J. J. DOSSETT, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 9
MARK PAUL LEPAK, REPUBLICAN
ANN MARIE KENNEDY, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 23
TERRY O'DONNELL, REPUBLICAN
SUSAN CARLE YOUNG, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 66
CLAY STAIRES, REPUBLICAN
JAMES DAVID RANKIN, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 70
BRAD BANKS, REPUBLICAN
SUZANNE E. SCHREIBER, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 71
MIKE MASTERS, REPUBLICAN
AMANDA SWOPE, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 79
PAUL HASSINK, REPUBLICAN
MELISSA PROVENZANO, DEMOCRAT

COUNTY ASSESSOR
TODD HAGOPIAN, LIBERTARIAN
JOHN A. WRIGHT, REPUBLICAN
JOHN SWOBODA, DEMOCRAT

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 1
STAN SALLEE, REPUBLICAN
SEAN JOHNSON, DEMOCRAT

JUDICIAL OFFICERS

DISTRICT JUDGE - DISTRICT 14, OFFICE 12
KEVIN GRAY
TANYA N. WILSON

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

CITY OF COLLINSVILLE
PROPOSITION

CITY OF TULSA

COUNCILMEMBER - COUNCIL DISTRICT 5
MYKEY ARTHRELL
GRANT MILLER

COUNCILMEMBER - COUNCIL DISTRICT 6
CHRISTIAN BENGEL
CONNIE DODSON

COUNCILMEMBER - COUNCIL DISTRICT 7
LORI DECTER WRIGHT
KEN REDDICK

Return to top


WAGONER
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 01
KEVIN HERN, REPUBLICAN
ADAM MARTIN, DEMOCRAT
EVELYN L. ROGERS, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 4
BOB ED CULVER, REPUBLICAN
CHARLES R. ARNALL, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 12
KEVIN McDUGLE, REPUBLICAN
CRYSTAL LaGRONE, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 13
NEIL HAYS, REPUBLICAN
JIMMY W. HALEY, DEMOCRAT

STATE REPRESENTATIVE - DISTRICT 23
TERRY O'DONNELL, REPUBLICAN
SUSAN CARLE YOUNG, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

CITY OF TULSA

COUNCILMEMBER - COUNCIL DISTRICT 6
CHRISTIAN BENGEL
CONNIE DODSON

Return to top


WASHINGTON
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 02
JOSH BRECHEEN, REPUBLICAN
NAOMI ANDREWS, DEMOCRAT
BULLDOG BEN ROBINSON, INDEPENDENT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

CITY OF BARTLESVILLE

COUNCILMEMBER - COUNCILMEMBER WARD 2
LOREN ROSZEL
CHELSIE WAGONER

COUNCILMEMBER - COUNCILMEMBER WARD 3
JAMES S. CURD JR
BRANDON WADE

COUNCILMEMBER - COUNCILMEMBER WARD 4
JOHN MAPLES
BILLIE L ROANE

Return to top


WASHITA
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 3
FLOYD KING, REPUBLICAN
GREG CHANDLER, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

CITY OF NEW CORDELL
PROPOSITION NO. 1
PROPOSITION NO. 2
PROPOSITION NO. 3

Return to top


WOODS
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

LEGISLATIVE, DISTRICT AND COUNTY OFFICERS

COUNTY COMMISSIONER DISTRICT NO. 3
JOHN SMILEY, REPUBLICAN
MATTHEW SMITH, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top


WOODWARD
STATE OFFICERS

GOVERNOR
NATALIE BRUNO, LIBERTARIAN
KEVIN STITT, REPUBLICAN
JOY HOFMEISTER, DEMOCRAT
ERVIN STONE YEN, INDEPENDENT

LIEUTENANT GOVERNOR
CHRIS POWELL, LIBERTARIAN
MATT PINNELL, REPUBLICAN
MELINDA L. ALIZADEH-FARD, DEMOCRAT

ATTORNEY GENERAL
LYNDA STEELE, LIBERTARIAN
GENTNER F. DRUMMOND, REPUBLICAN

STATE TREASURER
GREGORY J. SADLER, LIBERTARIAN
TODD RUSS, REPUBLICAN
CHARLES DE COUNE, DEMOCRAT

SUPERINTENDENT OF PUBLIC INSTRUCTION
RYAN WALTERS, REPUBLICAN
JENA NELSON, DEMOCRAT

COMMISSIONER OF LABOR
WILL DAUGHERTY, LIBERTARIAN
LESLIE KATHRYN OSBORN, REPUBLICAN
JACK HENDERSON, DEMOCRAT

CORPORATION COMMISSIONER
KIM DAVID, REPUBLICAN
MARGARET WARIGIA BOWMAN, DEMOCRAT
DON UNDERWOOD, INDEPENDENT

CONGRESSIONAL OFFICERS

UNITED STATES SENATOR (Unexpired Term)
ROBERT MURPHY, LIBERTARIAN
MARKWAYNE MULLIN, REPUBLICAN
KENDRA HORN, DEMOCRAT
RAY WOODS, INDEPENDENT

UNITED STATES SENATOR
KENNETH D. BLEVINS, LIBERTARIAN
JAMES LANKFORD, REPUBLICAN
MADISON HORN, DEMOCRAT
MICHAEL L DELANEY, INDEPENDENT

UNITED STATES REPRESENTATIVE - DISTRICT 03
FRANK D. LUCAS, REPUBLICAN
JEREMIAH A ROSS, DEMOCRAT

JUDICIAL RETENTION
SUPREME COURT DISTRICT 2
SUPREME COURT DISTRICT 5
SUPREME COURT DISTRICT 6
SUPREME COURT DISTRICT 8
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 1 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 3 - OFFICE 2
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 4 - OFFICE 1
COURT OF CIVIL APPEALS DISTRICT 5 - OFFICE 1

Return to top




This file was created on: 9/22/2022 11:04:08 AM